Технологія магнітопорошкового контролю

Технологія магнітопорошкового контролю з використанням скануючих рухомих пристроїв локального намагнічування різних металоконструкцій – це метод і засіб для динамічного локального різноспрямованого намагнічування.

На відміну від традиційних способів односпрямованого намагнічування технологія магнітопорошкового контролю дозволяє знаходити тріщини і зони підвищеного (усталостного) навантаження, що мають різну орієнтацію.

Випущено серію пристроїв, що намагнічують (НП) контрольовані об’єкти, під різні геометричні форми, з широкими функціональними можливостями. Зворотно-поступальні рухи сприяють підвищенню виявлення тріщин. Після виявлення індикації НП переводиться в режим підвищеної тангенціальної складової магнітного поля.

Магнітопорошковий контроль об’єктів зі складною геометрією поверхні за рахунок змінних полюсних наконечників. Контроль великогабаритних виробів, наприклад, візків, ободів коліс та інші елементи залізничного транспорту. Контроль протяжних об’єктів великих площ, наприклад, днища резервуарів, листові конструкції і т.п. Контроль патрубків нафто- та газопроводів та ін. Застосовуються на різних виробництвах.

Є великий практичний досвід впровадження рухомих НУ і технологій МПК.

Пристрої виготовляються під конкретні об’єкти, що підлягають МПК.